• naše weby..
  • ..
  • .
Téma

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Šternberk: Domov pro seniory má nový systém pro pacienty

Velkého pomocníka, který usnadňuje péči o imobilní klienty, mají v domově pro seniory ve Šternberku. Jedná se o speciální kolejnicový stropní transportní systém s asistenčními vaky. Zvedací jednotka umožňuje snadnější a bezpečný transport nechodícího klienta, který se tak nyní může častěji zúčastnit činností společně s ostatními seniory. Novinku v domově pro seniory si přišli ve středu 7. srpna prohlédnout také starosta Stanislav Orság a místostarostové Jiří Kraus a Libor Šamšula. Použití nového trasportního systému předvedla vedoucí domova paní Radka Janišová, figurantem byl zaměstnanec organizace pan Petr Sládek.

„Systém umožňuje snazší, plynulé zvedání a přesun zejména imobilních osob mezi lůžkem a invalidním vozíkem, sprchovou židlí či křeslem či zvedání ze země,“ popsala možnosti této novinky Hana Dvorská, ředitelka Sociálních služeb Šternberk. „Zvedací jednotka umožňuje i bezpečný transport mezi jednotlivými místnostmi a tím ji lze použít v koupelně či na toaletě, klienta lze přesunout z lůžka do polohovacího křesla a je tedy možné, aby se zúčastnil i aktivizačních a sociálně terapeutických činností v domě nebo při pěkném počasí i před domovem,“ dodala Dvorská.

Investorem veřejné zakázky „Kolejnicový stropní transportní systém pro Domov pro seniory Šternberk, Na Valech 14“ je město Šternberk. V podstatě se jedná o kolejnicovou dráhu umístěnou ve všech pokojích domova. Kromě pokojů je kolejnicový systém umístěn v jedné chodbičce a koupelně v 1. patře. Systém je složen z hliníkových kolejnic bílé barvy, na nichž, volně zavěšena na navíjecím popruhu se sponou, pojíždí zvedací jednotka s asistenčním vakem, nosnost vaku do 250 kilogramů.
[...]

Související témata ...

Šternberk

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Valašské Meziříčí: Domácí paliativní péče - pilotní projekt

Domácí paliativní péče - pilotní projekt

Valašské Meziříčí

Chrudim: Nový domov pro seniory s Alzheimerovou chorobou

Nový domov pro seniory s Alzheimerovou chorobou

Chrudim

Praha-Libuš: První stacionář pro nemocné Parkinsonovou chorobou

První stacionář pro nemocné Parkinsonovou chorobou

Praha-Libuš

Litoměřice: "Seniorská obálka" pro pocit bezpečí osamělých obyvatel

"Seniorská obálka" pro pocit bezpečí osamělých obyvatel

Litoměřice

Dobřany: Zdravotní středisko nad supermarketem - ojedinělý projekt

Zdravotní středisko nad supermarketem - ojedinělý projekt

Dobřany

Prachatice: Hospic nabízí domácí péči o nemocné

Hospic nabízí domácí péči o nemocné

Prachatice